![]()
Delfínci a Želvičky si ve čtvrtek 28. května udělali vycházku do Zahradního centra. Děti si prohlédly všechny rostlinky, co tam nabízí od kytiček, bylinek, stromečků a keřů, až po traktory. Nejvíce je zaujal citroník, který měl na sobě i plody citrónů a cena rostliny, dále jabloň, maliny, jahody a různé bylinky. Nakonec ještě dostali sladkou odměnu od paní zahradnice. Po cestě nám děti vyprávěly, jak pomáhají rodičům na zahrádkách a kdo co pěstuje. M. Mašlonková Foto
![]()
V hodinách přírodovědy jsme se věnovali zajímavým pokusům a pozorováním. Nejprve jsme si pustili naučné video o mikrovláknech a jejich vlivu na životní prostředí. Následně jsme vypracovali pracovní listy, ve kterých jsme si zopakovali získané poznatky. Poté jsme se pustili do badatelské činnosti. Do zavařovacích sklenic jsme vložili tři různé druhy látek a přidali vodu. Sklenicemi jsme asi pět minut třepali. Tím jsme napodobovali praní v pračce a zkoumali, zda se z látek uvolňují drobná vlákna. Vodu z takto „vypraných“ látek jsme přefiltrovali přes filtrační papír. Pozorovali jsme, co na něm zůstalo zachyceno.
![]()
Letos již potřetí za námi přijel pan Pohoda a Sonička s pohádkou - O loupežníkovi. Bylo pěkné počasí, a tak pohádka byla venku na zahradě. Jako vždy byla plná překvapení a písniček. Děti se zapojily do děje a zpívaly. Nakonec si děti zasoutěžily a dostaly sladkou odměnu. Pohádka byla pro děti jako překvapení ke Dni dětí. Mašlonková Marcela Foto
Meriska, dodavatel svačinek, bude příští týden od 2.6. do 5.6. na dovolená. Svačinky budou je v pondělí 1.6.2026.
![]()
V dubnu 2026 navštívilo šedesát žáků naší školy třídy Integrovaný záchranný systém Karlovy Vary, kde se seznámili s prací hasičů, policistů a zdravotnických záchranářů. Prohlédli si techniku, vybavení a vyzkoušeli si základní postupy první pomoci.
Své nově nabyté zkušenosti nyní žáci 7.A. převedli do praxe – připravili pro spolužáky přednášku a praktické ukázky záchrany lidského života. Předvedli správné volání na tísňovou linku a základy resuscitace. Fotogalerie zachycuje jejich práci, nadšení i to, jak dokázali předat důležité dovednosti ostatním.
Foto: Lambertová Foto
V úterý 19.5.2026 pořádal Klub orientačního běhu Baník Sokolov krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Zúčastnilo se 23 základních a středních škol Karlovarského kraje, které soutěžily v 9 kategoriích rozdělených podle věku. Za naši školu bojovalo v krásném slunečném počasí celkem 10 statečných.
Úšovičtí žáci ve velké konkurenci více než 210 závodníků výborně reprezentovali školu. Sice nám letos unikly medailové příčky jednotlivců, ale vynikající byla i umístění do desátého místa v jednotlivých kategoriích, kterých dosáhli: Anna Voláková (6.), Daniela Peláková (7.), Veronika Nová (9.) a Martin Kváč (6.). Všem moc děkuji za vzornou reprezentaci školy! Foto Seznam účastníků níže
![]()
Delfínci a Želvičky ve čtvrtek 21. května odpoledne v rámci poznávání našeho města, se vyrazili podívat, kde je v Mariánkách vlakové a autobusové nádraží. Nejprve jsme si prohlédli autobusové nádraží. Některé děti hned věděly, jak zjistit kam který autobus jede. Dále jsme pokračovali na vlakové nádraží, prohlédli jsme si nástupiště a vstupní halu, aby děti věděly, kde zjistí, jak jim jede vlak, jak si koupit jízdenku. Ukázali jsme si, kudy jede vlak do Chebu nebo do Prahy. Dětem se i tato vycházka moc líbila a zase poznaly kousek našeho města. M. Mašlonková Foto
V hodinách přírodovědy právě probíráme lidské tělo. Aby byla výuka ještě zajímavější a děti si učivo lépe představily, využili jsme virtuální brýle a vydali se na jedinečnou cestu dovnitř lidského těla.
S obsluhou brýlí nám pomáhala paní učitelka Jana Záhorová. Nejprve jsme se museli naučit brýle správně spustit, připojit ovládací joystick a vyzkoušet si pohyb ve virtuální realitě. Pro mnohé děti to byla úplně nová zkušenost.
Děti byly z virtuální prohlídky nadšené. Mohly si zblízka prohlédnout části lidského těla a lépe pochopit, jak fungují jednotlivé orgány. Některé děti však zjistily, že pohyb ve virtuální realitě není úplně jednoduchý – po chvíli se jim zatočila hlava, a proto si musely brýle na krátký čas sundat. I přesto si ale všichni tuto netradiční hodinu velmi užili.
Zdeňka Matějková
![]()
Ve čtvrtek 14.5. se v oddělení Lvíčat konala soutěž "Víš, co jíš?" Děti ze všech oddělení měly poznat různé potraviny se zavázanýma očima. Vyzkoušeli jsme i jejich paměť. Musely napsat všechny názvy pochutin, které ochutnávaly. Tento úkol se projevil jako velmi těžký a ani jednomu se nepodařilo vše zapsat. Třem nejlepším chyběla jedna potravina, ostatním více. Všechny děti to moc bavilo. I. Průchová, J. Henzlová Foto
![]() ![]() ![]() ![]() |