KRPDŠ

Školní náměstí 472/3, Úšovice
353 01 Mariánské Lázně
IČ: 17480621

Vážení rodiče,na naší škole působí zájmový spolek Klub rodiči a přátel dětí a školy při ZŠ Úšovice (dále jen KRPDŠ). Klub přispívá z příspěvků KRPDŠ žákům startovné a cestovné na nejrůznější soutěže a školní akce v průběhu celého školního roku. Dále přispívá na odměny žákům za reprezentaci školy a jejich výborné studijní výsledky. Přispívá na nákupy školních pomůcek a vybavení, které nelze zajistit z rozpočtu školy.

Zdrojem příjmů KRPDŠ jsou především členské příspěvky, které byly schváleny třídními delegáty ve výši 250 Kč na žáka. Pokud školu navštěvují sourozenci, platí každý další sourozenec o 50 Kč méně. Členem spolku je zákonný zástupce žáka, který uhradil členský příspěvek.

číslo konta 123-8668860277/0100

Každá třída si volí svého zástupce z řad rodičů, tzv. delegáta, který zastupuje svoji třídu na schůzi delegátů, která je svolávána několikrát do roka a vždy před třídními schůzkami, kde následně zastupující delegát informuje ostatní rodiče o práci a úkolech KRPDŠ. Práce KRPDŠ je jednou z forem výrazné pomoci rodičů škole, umožňuje vzájemné poznání rodičů a učitelů a podílí se výrazně na spolupráci rodiny a školy.
Kontakty:
Marek Holeček - předseda