ŠKOLA JE AKTUÁLNĚ UZAVŘENA

Vážení rodičové a přátelé školy,

na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje, se Základní škola Úšovice, Školní náměstí 472, Mariánské Lázně, včetně školní družiny s jídelnou na adrese Školní náměstí 473/5

uzavírá, a to ode dne 19.02 2021 do 27.02 2021.

Děkujeme za Vaši pozornost, Město Mariánské Lázně.

PHDR. VLADIMÍR BERVIDA

• Informace pro vycházející žáky.

Přehled o přestupu na střední školu.

Jak postupovat v přijímacím řízení na střední školu? Kdy a kde odevzdat přihlášku? Kde najdu informace? Kdo mi pomůže?

• Bakaláři - mezi rodinou a školou

Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou.

VYUŽÍVEJTE PROTO PROSÍM VÁŠ ÚČET V BAKALÁŘÍCH - PŘÍPADNĚ KONTAKTUJTE TŘÍDNÍHO UČITELE

* papírový sešítek Doplněk k elektronické ŽK má pouze doplňkový charakter.

ROZVRHY ZDE

ZMĚNY A AKTUALIZACE V ONLINE VÝUCE SLEDUJTE ZDE.

Kompletní informace o organizaci distanční výuky: rozvrhy, úkoly, omlouvání, známkování, zapůjčení techniky...

Je to 60 let, kdy byla slavnostně otevřena tato ÚŠOVICKÁ ŠKOLA.

Pokoušíme se i v těchto obtížných časech připravit připomínkové akce, vytisknout brožuru, připravit výstavku, psát články k připomenutí našeho výročí.

Školní poradenské pracoviště

Zajištuje poradenské a konzultační služby pro všechny žáky, jejich zákonné zástupce a pedagogy. Je důležitým článkem, který pomáhá rodičům propojit školu se školskými poradenskými zařízeními (pedagogicko-psychologickou poradnou, speciálně-pedagogickým centrem nebo střediskem výchovné péče). Jeho základním pilířem je  výchovný poradce a školní metodik prevence.
Poradenské služby podléhají platné legislativě (Vyhláška č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, ve znění vyhlášky č. 116/2011 Sb., vyhlášky č. 103/2014 Sb a vyhlášky 197/2016 Sb. ze dne 2.6.2016).

Odborný tým dnes tvoří:

výchovný poradce
školní metodik prevence
speciální pedagog
logoped
kariérový poradce

Dokumenty Školního poradenského pracoviště:
  • Minimální preventivní program prevence rizikového chování 2019 - 2020
  • Program poradenských služeb Postup pro třídní učitele k prevenci a řešení výchovných problémů žáků; konkretizace školního řádu - prevence problémů, zlepšení spolupráce
  • Postup pro řešení a prevence školní neúspěšnosti
  • Postupy řešení krizových situací ve škole v oblasti rizikového chování – školní rok 2019-2020
  • Školní program proti šikanování Šikana a rodiče