ŠKOLA JE AKTUÁLNĚ UZAVŘENA

Vážení rodičové a přátelé školy,

na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje, se Základní škola Úšovice, Školní náměstí 472, Mariánské Lázně, včetně školní družiny s jídelnou na adrese Školní náměstí 473/5

uzavírá, a to ode dne 19.02 2021 do 27.02 2021.

Děkujeme za Vaši pozornost, Město Mariánské Lázně.

PHDR. VLADIMÍR BERVIDA

• Informace pro vycházející žáky.

Přehled o přestupu na střední školu.

Jak postupovat v přijímacím řízení na střední školu? Kdy a kde odevzdat přihlášku? Kde najdu informace? Kdo mi pomůže?

• Bakaláři - mezi rodinou a školou

Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou.

VYUŽÍVEJTE PROTO PROSÍM VÁŠ ÚČET V BAKALÁŘÍCH - PŘÍPADNĚ KONTAKTUJTE TŘÍDNÍHO UČITELE

* papírový sešítek Doplněk k elektronické ŽK má pouze doplňkový charakter.

ROZVRHY ZDE

ZMĚNY A AKTUALIZACE V ONLINE VÝUCE SLEDUJTE ZDE.

Kompletní informace o organizaci distanční výuky: rozvrhy, úkoly, omlouvání, známkování, zapůjčení techniky...

Je to 60 let, kdy byla slavnostně otevřena tato ÚŠOVICKÁ ŠKOLA.

Pokoušíme se i v těchto obtížných časech připravit připomínkové akce, vytisknout brožuru, připravit výstavku, psát články k připomenutí našeho výročí.

18. ročník celostátní literárně historické a výtvarné soutěže

Soutěž „KOMENSKÝ A MY“ - Most mezi minulostí a současností

Jedná se o celostátní literárně historickou a výtvarnou soutěž pro žáky ZŠ a SŠ na téma:

Život, dílo a myšlenkový odkaz J. A. Komenského.

Soutěž má přispět k prohloubení   historického  vědomí naší mladé generace, seznamovat se s myšlenkovým odkazem Komenského a chápat souvislosti doby minulé a současné.

Vyhlašovatel:

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Pořadatel:

ZŠ J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí

Záštita a odborné vedení: Pedagogické muzeum  J. A. Komenského v Praze, Asociace učitelů dějepisu, Sdružení historiků ČR, město Brandýs nad Orlicí

Odborná porota:

Pořadatel soutěže jmenuje odbornou porotu z řad pedagogů, odborných metodiků a zástupců organizací, které převzaly nad soutěží záštitu.

Podmínky účasti a témata soutěže:

Soutěž je rozdělena do tří kategorií (A, B, C). Soutěž má v každé kategorii školní a ústřední (celostátní) kolo. Školní kola si organizují samy školy a do ústředního kola postupují práce podle předem určeného klíče pro každou jednotlivou kategorii

Kategorie A

nazvaná Orbis pictus 21. století – nové stránky knihy Svět v obrazech očima dětí je rozdělena do dvou věkových skupin. V první (A1) soutěží se svými výtvarnými pracemi děti 1. – 3. ročníků ZŠ, ve druhé (A2) pak děti 4. a 5. ročníků ZŠ. Každá škola může do této kategorie (kat. A) vybrat ze svého školního kola maximálně 5 prací.

Kategorie B

je určena pro žáky 6. – 9. ročníků ZŠ a nižšího stupně víceletých gymnázií. Skládá se ze dvou částí. První část představuje literární práci – zamyšlení na vyhlášené téma. Rozsah práce by neměl překročit 3 normostrany. Druhou část tvoří znalostní test zaměřený na život, dílo a dobu J. A. Komenského. Autoři 20 nejlepších literárních prací a jejich pedagogický doprovod budou pozváni do Brandýsa nad Orlicí a zúčastní se znalostního testu v ústředním kole soutěže.

Kategorie C

je určena studentům všech typů středních škol.

Autoři nejlepších prací jsou zváni k převzetí cen při slavnostním vyhlášení výsledků soutěže do Brandýsa nad Orlicí.

Zaslané výtvarné i literární práce se soutěžícím nevracjí a zůstávají vlastnictvím Základní školy  J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí.

LETOŠNÍ ÚMÍSTĚNÍ ŽÁKŮ ZŠ ÚŠOVICE?

• Aneta Šedivá (9.A) -  se umístila ve své kategorii na druhém místě
  • Tomáš Pospíšil ( 9. A) - na třetím místě.

Oběma žákům, které připravovala paní učitelka Mgr. Běluše Milfaitová
a získala díky jejich šikovnosti cenu pedagoga, gratulujeme.

Průvodní slovo - Paní učitelka Milfaitová k letošnímu ročníku soutěže

Práce Anety Šedivé