Informace o školní družině

Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

INFORMACE O ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Školní rok 2021/2022

Personální obsazení

Vedoucí vychovatelka:     Marcela Mašlonková                                                                                                Vychovatelky:                    Želmíra Kucmerová,   Ivana Průchová

Telefonický kontakt        354 62 56 34

Provoz ŠD:       Ráno od 6.00 do 8.00 hod.

Denní provoz od 11.40 do 16.45 hod.

Zájmové kroužky budou od 15.00 do 16.00 hod. /říjen – květen/

Kroužky:          Šikovné ruce ,   Všekutílek,    Sportovní   hry

Děti si můžete vyzvedávat do 13.30 hod. a potom až od 15.00 hod. Výjimka je pro děti, které dojíždějí autobusem. /13.45 hod./

Při vyzvedávání dětí, prosím, zvoňte na svoji paní vychovatelku! Pokud chcete, aby Vaše dítě šlo domů jinak, než je napsáno na zápisním lístku, musí mít Váš písemný souhlas! Na SMS a volání na pevný  a  mobilní   telefon  děti  ze  ŠD z  bezpečnostních  důvodů  NEPOUŠTÍME!!!

Pozor děti můžete omlouvat/dřívější odchod, nemoc, nepřítomnost/ ze školní družiny i přes internet na  emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. vždy do 11.00 hod.

Děti nenosí do ŠD předměty, které nesouvisí s činností - cenné předměty, mobilní telefony / mobil bude uložen v aktovce a bude použit pouze v naléhavém případě/.

Každé dítě si do ŠD přinese tepláky / v zimě jsou nutné oteplovačky/, vše podepsané, dále balení kancelářských papírů, papírové kapesníky v krabičce, vlhčené ubrousky, bonbóny na odměny, šťávu.      Další pomůcky – pastelky, fixy, tuhé a tekuté lepidlo, balení barevných papírů.  Děti si mohou nechávat přezůvky v družině.

Družina  se  platí  2x ročně:   úplata za ŠD je 150,- Kč za měsíc

září   –  leden       750,-  Kč                /zaplatit do konce  října/

únor  –  červen    750,-  Kč               /zaplatit do konce  března/

V družině probíhají různé soutěže, karnevaly, kroužky, návštěvy bazénu, aj. Informace o akcích jsou vždy na nástěnce ve školní družině. Fotky a aktuální informace o ŠD  najdete na stránkách školy pod družinou www.zsusovice.cz   Zákonný zástupce uvede písemně na zápisní lístek, kdo si výhradně může vyzvedávat dítě ze ŠD. Do zápisních lístků napište všechny důležité informace, které by měla vychovatelka ŠD vědět /např. alergie, užívání léků, apod./

Zápisní lístky prosíme odevzdat hned na informační schůzce!!!                                                                                                            1. 9. 2021 je Den otevřených dveří v ŠD - ZRUŠEN pro rodiče!!!                                                     Vyplnění zápisního lístku - odevzdání

Děkujeme vychovatelky ŠD

Školní družina

Naše školní družina se nachází v Úšovicích což je klidnější část města. V okolí školní družiny jsou rozlehlé parky, lesy, prameny, areál pro děti Prelát. Dále máme ve městě spoustu krásných míst, které stojí za návštěvu např. městská knihovna, muzeum, divadlo, kino, kolonáda, plavecký bazén, geologický park. Vše se snažíme využívat při činnosti v ŠD.

Ve školní družině máme k dispozici tři oddělení:

• Oddělení DELFÍNCI paní vychovatelka Marcela Mašlonková /vedoucí ŠD/
  • Oddělení ŽELVIČKY paní vychovatelka Želmíra Kucmerová
  • Oddělení LVÍČATA paní vychovatelka  Ivana Průchová

Oddělení jsou vybaveny odpovídajícím nábytkem, stolními společenskými hrami, časopisy, stavebnicemi, počítači.

Prostředí ŠD splňuje vyhlášku ministerstva zdravotnictví č. 41/2005 Sb. Dále využíváme atletické hřiště, dopravní hřiště, tělocvičnu, školní zahradu, kuchyňku.

Činnost školní družiny zajišťují tři plně kvalifikované vychovatelky, které se specializují na výtvarnou,  rukodělnou a  tělovýchovnou činnost a to rozvíjí  v rámci pravidelných kroužků i v době běžné denní činnosti.

Po celý rok je v družině pro děti připravený bohatý program např. sběr kaštanů a žaludů, sportovní soutěže, divadlo, karneval, Mikulášské a Vánoční besídky, trojboj, dopravní soutěž, namaluj pohádku, bramboriáda,  drakiáda, dětský den, sportovní odpoledne, křížovky atd.