ŠKOLA JE AKTUÁLNĚ UZAVŘENA

Vážení rodičové a přátelé školy,

na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje, se Základní škola Úšovice, Školní náměstí 472, Mariánské Lázně, včetně školní družiny s jídelnou na adrese Školní náměstí 473/5

uzavírá, a to ode dne 19.02 2021 do 27.02 2021.

Děkujeme za Vaši pozornost, Město Mariánské Lázně.

PHDR. VLADIMÍR BERVIDA

• Informace pro vycházející žáky.

Přehled o přestupu na střední školu.

Jak postupovat v přijímacím řízení na střední školu? Kdy a kde odevzdat přihlášku? Kde najdu informace? Kdo mi pomůže?

• Bakaláři - mezi rodinou a školou

Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou.

VYUŽÍVEJTE PROTO PROSÍM VÁŠ ÚČET V BAKALÁŘÍCH - PŘÍPADNĚ KONTAKTUJTE TŘÍDNÍHO UČITELE

* papírový sešítek Doplněk k elektronické ŽK má pouze doplňkový charakter.

ROZVRHY ZDE

ZMĚNY A AKTUALIZACE V ONLINE VÝUCE SLEDUJTE ZDE.

Kompletní informace o organizaci distanční výuky: rozvrhy, úkoly, omlouvání, známkování, zapůjčení techniky...

Je to 60 let, kdy byla slavnostně otevřena tato ÚŠOVICKÁ ŠKOLA.

Pokoušíme se i v těchto obtížných časech připravit připomínkové akce, vytisknout brožuru, připravit výstavku, psát články k připomenutí našeho výročí.

Omlouvání žáků

JAK OMLOUVAT POMOCÍ BAKALÁŘŮ?

RODIČE I ŽÁCI MAJÍ VLASTNÍ VSTUP DO BAKALÁŘŮ. DBEJTE PROSÍM, ABY RODIČOVSKÝ ÚČET S MOŽNOSTÍ OMLOUVÁNÍ NEPOUŽÍVALI ŽÁCI.

- rodiče mají účet na email, který zadali škole (zadání emailu do systému je v kompetenci třídního učitele)

LOGIN VÁM PŘEDÁ TŘÍDNÍ UČITEL.

jak obnovit heslo, jak získat přístup do bakalářů?

1)    Rodič je povinen oznámit škole důvod nepřítomnosti žáka nejpozději do 72 hodin (zákon č. 561/2004 Sb., školský zákon, §50 odst. 1).

2)    Rodič je povinen po návratu dítěte do školy doložit nejpozději do 3 kalendářních dnů důvod nepřítomnosti.

3)    Veškeré omluvenky budou zapsány do BAKALÁŘŮ / žákovské knížky s přesným vymezením délky nepřítomnosti.

4)    Škola může požadovat jako součást omluvenky potvrzení od lékaře (metodický pokyn č. 20 006/2007 – 51).

5)    O jakékoliv plánované uvolnění žáka z vyučování (dovolená, sportovní akce, rodinné důvody, aj.) žádá zákonný zástupce předem písemně.

6)    Na základě písemné žádosti zákonného zástupce může být žák uvolněn z vyučování na jeden až pět dní třídním učitelem (popř. zastupujícím učitelem), od šestidenní neúčasti uvolňuje žáka ředitel školy (s písemným vyjádřením třídního učitele).

7)    Zákonný zástupce může ze závažných důvodů požádat pro své dítě o uvolnění z některého z předmětů (částečně nebo úplně) prostřednictvím formuláře vydaného k tomuto účelu školou – zjm. na tělesnou výchovu, plavání. Žádost musí být doložena doporučením ošetřujícího lékaře.

8)    V případě nemoci, či jiného důvodu nepřítomnosti ve škole, zákonný zástupce může zatelefonovat do školy (tel. 354 62 46 54 – Úšovice) a zanechat vzkaz v kanceláři. Zde je telefonická omluva zaznamenána do zvláštního sešitu a předána příslušným třídním učitelům.

9)    Žák může být uvolněn v průběhu vyučování pouze na písemnou žádost zákonných zástupců. Toto oznámí svému třídnímu učiteli (popř. zastupujícímu učiteli). V ojedinělých případech oznámí tuto skutečnost vedení školy (ZŘ, ŘŠ) .

Veškeré písemnosti se snažte zpracovávat pomocí bakalářů.