Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

Žákovský parlament

 

 

Co je žákovský parlament?

Žákovský parlament je skupina žáků z 5. – 9. ročníků, kteří byli zvoleni v celoškolních volbách. Každý žák, který má zájem, může volit a být volen.
Parlament se schází pravidelně 1x měsíčně, případně dle domluvy.
Žáci jsou do žákovského parlamentu voleni dvoukolově. Nejprve každá třída vybere své zástupce, kteří se následně účastní celoškolních voleb. 

K čemu žákovský parlament slouží?

Parlament se podílí na uskutečňování vizí naší školy.
Sbírá od žáků podněty, co ve škole zlepšit, jak proměnit k lepšímu prostředí i atmosféru školy, jak vést otevřenou komunikaci mezi žáky, učiteli a vedením školy.
Realizuje akce a projekty, které upevňují bezpečné sociální klima ve škole, ale i takové, které přispívají ke zlepšení života komunity a veřejnosti.

Co nabízí svým členům?

Žákovský parlament učí děti mnoha dovednostem, důležitým pro další studium i budoucí práci (komunikovat, prezentovat, naslouchat, přijímat odpovědnost apod.).
Každý člen má možnost měnit naši školu k lepšímu, ukázat svoje schopnosti jinak než při vyučování, a zažít pocit z dobře vykonané práce.
Žáci si prostřednictvím práce v parlamentu uvědomují, že má smysl zapojovat se do veřejného dění a být aktivní. Jedině tak mohou měnit svět kolem sebe k lepšímu.
V tomto i příštím školním roce se žáci tvořící žákovský parlament zdarma zúčastní třídenního zážitkového kurzu.

Koordinátorky žákovského parlamentu: 

Lukáš Baťko - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
myfooter obrázek_2023-10-11_124032105.pngplan-doucovani.jpgobrázek 2024 03 11 104625671 rovnzsuml          Sablony2 panelsablony3.JPG   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI