Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • VIDEO + FOTKY !!! Sportovní Olympiáda

  Zahájení olympiády bylo doprovázeno bohatým slavnostním programem. Žáci předvedli taneční vystoupení, které sklidilo bouřlivý potlesk. Každý tým představil svou hymnu, kterou si sám složil, což dodalo celé akci osobitý ráz a přispělo k vynikající atmosféře. 

 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Fotky z lyžařského výcviku 2024
 • Vánoční zpívání 2023

  Také letos jsme si před Vánočními svátky společně zazpívali koledy... a bylo nás opravdu hodně :) Veselé Vánoce -foto zde-

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže

Za krásami města, tradiční dějepisná exkurze po M.Lázních

za krasami msta 5 20201007 1689133630

Na již tradiční exkurzi po Mariánských Lázních se vydali žáci devátých ročníků. Exkurze měla původně proběhnout v červnu, ale Covid nám jí překazil.

Exkurze navazuje na celoroční práci, kterou žáci tvoří v průběhu osmého ročníku podle předem zadané osnovy a kritérií. Mapují v ní nejstarší historii města a zjištěné informace si pak ověřují při procházce městem a návštěvě muzea. Sice nám část obou dnů narušil mírný déšť, ale i tak jsme si exkurzi užili. A snad exkurze splnila i svůj cíl . Nešlo jen o historii, ale i současnost našeho města.

                                                                                                                                     Dana Čížková

 A co na to žáci ?

Líbilo se mi, že jsme si o tom nepovídali ve škole, ale viděli jsme všechno naživo. Překvapila mě  Laskova kaple, ta atmosféra v tom lese je příjemná. – Lucka U.

U některých míst v ML jsem si nebyla jistá, kde se nacházejí, teď už to vím. Bylo fajn, že jsme byli venku a  nemuseli  mít roušky. Lili H.

Překvapilo mě, kolik věcí jsem nevěděla a určitě se  na nějaké místo zajdu ještě podívat.  Denisa F.

Exkurze se mi líbila, zjistil jsem, že ač tu žiju 14 let, tak jsem o některých místech nevěděl. Nelíbilo se mi počasí  a to, že jsme si museli zapisovat. Daniel B.

Přiučili jsme se spoustu nového a na kolonádě jsme si mohli koupit oplatku. Natálka S.

A rozhodně se těším na další exkurzi ! Musím zdůraznit, že mi vadilo mít roušku v muzeu, ale to je jen maličkost. Daniela J.

Nejvíc mě to bavilo v muzeu, nikdy předtím jsem tam nebyla. Eliška

V muzeu jsem byl poprvé. Petr, Nela, Kamila,….

Exkurze byla na můj vkus dlouhá a nabitá informacemi……..zase na druhou stranu to byl čas strávený se spolužáky… Adéla F.

Dozvěděl jsem se plno informací o pramenech, osobnostech, budovách. Daniel Č.

Bylo to moc fajn, určitě bych si to zopakovala, brala bych to klidně každý den… Layla a Katie

fotografie
myfooter obrázek_2023-10-11_124032105.pngplan-doucovani.jpgobrázek 2024 03 11 104625671 rovnzsuml          Sablony2 panelsablony3.JPG   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI