ROZVRHY ZDE!

Kompletní informace o organizaci výuky od 19.10. – 23.10.2020: Omlouvání, známkování, zapůjčení techniky...

28.8.2020 to bylo právě 60 let, kdy byla slavnostně otevřena tato NOVÁ ÚŠOVICKÁ ŠKOLA. Pokoušíme se i v těchto obtížných časech připravit připomínkové akce, vytisknout brožuru, připravit výstavku, psát články.

Za krásami města, tradiční dějepisná exkurze po M.Lázních

Exkurze navazuje na celoroční práci, kterou žáci tvoří v průběhu osmého ročníku podle předem zadané osnovy a kritérií. Mapují v ní nejstarší historii města a zjištěné informace si pak ověřují při procházce městem a návštěvě muzea. Sice nám část obou dnů narušil mírný déšť, ale i tak jsme si exkurzi užili. A snad exkurze splnila i svůj cíl . Nešlo jen o historii, ale i současnost našeho města.

Dana Čížková

A co na to žáci ?

Líbilo se mi, že jsme si o tom nepovídali ve škole, ale viděli jsme všechno naživo. Překvapila mě  Laskova kaple, ta atmosféra v tom lese je příjemná. – Lucka U.

U některých míst v ML jsem si nebyla jistá, kde se nacházejí, teď už to vím. Bylo fajn, že jsme byli venku a  nemuseli  mít roušky. Lili H.

Překvapilo mě, kolik věcí jsem nevěděla a určitě se  na nějaké místo zajdu ještě podívat.  Denisa F.

Exkurze se mi líbila, zjistil jsem, že ač tu žiju 14 let, tak jsem o některých místech nevěděl. Nelíbilo se mi počasí  a to, že jsme si museli zapisovat. Daniel B.

Přiučili jsme se spoustu nového a na kolonádě jsme si mohli koupit oplatku. Natálka S.

A rozhodně se těším na další exkurzi ! Musím zdůraznit, že mi vadilo mít roušku v muzeu, ale to je jen maličkost. Daniela J.

Nejvíc mě to bavilo v muzeu, nikdy předtím jsem tam nebyla. Eliška

V muzeu jsem byl poprvé. Petr, Nela, Kamila,….

Exkurze byla na můj vkus dlouhá a nabitá informacemi……..zase na druhou stranu to byl čas strávený se spolužáky… Adéla F.

Dozvěděl jsem se plno informací o pramenech, osobnostech, budovách. Daniel Č.

Bylo to moc fajn, určitě bych si to zopakovala, brala bych to klidně každý den… Layla a Katie

fotografie