Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • VIDEO + FOTKY !!! Sportovní Olympiáda

  Zahájení olympiády bylo doprovázeno bohatým slavnostním programem. Žáci předvedli taneční vystoupení, které sklidilo bouřlivý potlesk. Každý tým představil svou hymnu, kterou si sám složil, což dodalo celé akci osobitý ráz a přispělo k vynikající atmosféře. 

 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Fotky z lyžařského výcviku 2024
 • Vánoční zpívání 2023

  Také letos jsme si před Vánočními svátky společně zazpívali koledy... a bylo nás opravdu hodně :) Veselé Vánoce -foto zde-

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže

Ve zpravodaji města psali o výročí naší školy

usovice v novinach

Výročí naší školy jsme společně s pamětnicemi připomněli ve zpravodaji města. 

Pamětníci k výročí ZŠ Úšovice - 60 let, to už mnohým z nás bylo, ale 28.8.2020 měla toto výročí i úšovická škola, která byla v roce 1960 slavnostně otevřena. Říkalo se NOVÁ ÚŠOVICKÁ ŠKOLA.

Úšovice měly školu 1.-5. ročník u kostela sv. Antonína Paduánského. Autobus městské dopravy končil na rozcestí ulice Palackého a Na Průhonu. Po válce, kdy tady v Hamrníkách vznikla kasárna, byly postaveny jednopatrové domy pro vojenské činitele. Zastávka autobusu na Plzeňské se proto stále jmenuje Státní domy. Při rozvoji Jáchymovských dolů se postavily v letech 1957-1958 dvoupatrové domy,další stavělo město, a tak na polích vzniklo tzv. Nové sídliště.
Když se sem stěhovaly další rodiny, bylo potřeba postavit novou školu. A to se uskutečnilo k 28.srpnu 1960. Vznikly dvoupatrové budovy 3.ZDŠ s SVVŠ a mateřská škola (dnes pobočka) a jednopatrová budova jeslí (dnes Dráček). Ze "staré školy" se tehdy stala pobočka. Jak se přistěhovávali lidé, tak přibývalo i žáků ve škole. Běžně bylo ve třídě 33-35 žáků, ale ve školním roce 1964-65 jsem měla v 5. třídě i 45 žáků. Mívali jsme 3 i 4 paralelní třídy.
Prvním ředitelem byl obětavý pan Eduard Hrkal, zástupcem ředitele pro 1. st. pan Jaroslav Novák a pro 2. st. pan Miloslav Pelc, který se stal ředitelem až do odchodu do důchodu.
Při úklidu nové školní budovy pomáhali učitelé i rodiče.
Ještě žijí i pamětníci z řad 1. učitelů a těší se, že během školního roku se bude toto výročí i nadále připomínat.

noviny usovice

Dagmar Blažková, Hana Knížáková
myfooter obrázek_2023-10-11_124032105.pngplan-doucovani.jpgobrázek 2024 03 11 104625671 rovnzsuml          Sablony2 panelsablony3.JPG   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI