od 18. 9. 2020 v celé ČR povinnost nosit roušky VE ŠKOLÁCH

AKTUÁLNÍ INFORMACE K POVINNOSTI NOŠENÍ ROUŠEK VE ŠKOLÁCH OD 18. 9. 2020 NAJDETE V ČLÁNKU NÍŽE, NEBO NA https://www.msmt.cz

28.8.2020 to bude právě 60 let, kdy byla slavnostně otevřena tato NOVÁ ÚŠOVICKÁ ŠKOLA.

Farma a hospodářská zvířata

Kozodoj! 3. září se žáci ze 4. B a 4. C ZŠ Úšovice vydali na farmu Kozodoj, kde se aktivně zúčastnili ekologického výukového programu Farma a hospodářská zvířata.

Několikahodinový blok zahrnoval praktickou výuku v terénu, která spojuje zábavné poznávání a pobyt v přírodě.

Děti se o hospodářských zvířatech a jejich životě na farmě dozvěděly spoustu nových věcí. Nejvíce je ale zaujalo, že si mohly zvířátka pohladit v ohradách. Výlet se vydařil, počasí nám přálo a všichni jsme si to parádně užili. Pro některé děti to bylo vlastně první setkání se spolužáky po půlroční pauze a jistě to byl i dobrý začátek ke stmelování kolektivu.

Mgr. Helena Kozicová Kávová