od 18. 9. 2020 v celé ČR povinnost nosit roušky VE ŠKOLÁCH

AKTUÁLNÍ INFORMACE K POVINNOSTI NOŠENÍ ROUŠEK VE ŠKOLÁCH OD 18. 9. 2020 NAJDETE V ČLÁNKU NÍŽE, NEBO NA https://www.msmt.cz

28.8.2020 to bude právě 60 let, kdy byla slavnostně otevřena tato NOVÁ ÚŠOVICKÁ ŠKOLA.

Informace pro zák.zástupce

INFORMACE PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE

(organizace, pokyny, hygienická opatření...)

• Provoz školy bude ve školním roce 2020/21 zahájen v plném rozsahu v souladu se školskými právními předpisy.
  • Od žáků se při nástupu do školy nevyžaduje čestné prohlášení o bezinfekčnosti.
  • Do odvolání se od žáků nevyžaduje nošení roušek. U individuálních návštěv je rouška povinná. (návštěvy viz níže)
  • Při zahájení školního roku budou aktualizovány kontakty zákonných zástupců.
  • Do budovy školy nemá volný přístup žádná osoba, která není žákem či zaměstnancem školy (výjimkou je předem domluvená schůzka po telefonu či elektronickou poštou s pedagogem).
  • Veškeré návštěvy a jednání se proto budou odehrávat v určených prostorách. Návštěvy se zapisují do knihy návštěv.
  • Rodiče prvňáčků mají do školy přístup první školní den (v počtu max. 2, podmínkou jsou roušky).
  • Zvýšená pozornost bude věnována pravidelnému dodržování hygienických pravidel tak, aby se zamezilo šíření nákazy (škola zajistí nezbytné hygienické a dezinfekční prostředky, žáci budou prostřednictvím třídních učitelů na začátku školního roku o předem stanovených hygienických a protiepidemických pravidlech informováni, pravidelné větrání, dezinfekce, úklid...).
  • V souladu s doporučením manuálu MŠMT ČR do školy nebudou mít přístup žáci s příznaky onemocnění.
  • Budou-li se u žáka projevovat známky infekčního onemocnění, neprodleně budeme informovat rodiče, dítě do příjezdu jeho zástupce bude muset být umístěno mimo kolektiv.
  • Jestliže žák školy trpí chronickým nebo alergickým onemocněním, které má stejné příznaky jako infekční onemocnění, prokáže tuto skutečnost potvrzením od lékaře.
  • Zákonný zástupce zajistí vyzvednutí žáka ze školy v případě, že žák bude vykazovat některý z různých příznaků COVID – 19.
  • Zákonní zástupci jsou povinni informovat školu o změně zdravotní způsobilosti, zdravotních obtíží žáka nebo jiných závažných okolnostech, které by mohly mít vliv na průběh vzdělávání.
  • V případě, že je v karanténě pouze část třídy (nepřekročí 50%), pokračuje výuka těch, kteří zůstávají ve škole, běžným způsobem, škola nezajišťuje distanční výuku a žáci jsou povinni si doplnit učivo jako při jiné nepřítomnosti ve škole (škola bude poskytovat dotčeným žákům studijní podporu na dálku – zasílání materiálů).
  • Případná distanční výuka je povinná a bude probíhat stejným způsobem jako ve školním roce 2019/2020.