Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Fotky z lyžařského výcviku 2024
 • Vánoční zpívání 2023

  Také letos jsme si před Vánočními svátky společně zazpívali koledy... a bylo nás opravdu hodně :) Veselé Vánoce -foto zde-

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:Mezinárodní den dětí oslaví naši žáci soutěžním dnem již 31.5.Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn nížeMezinárodní den dětí oslaví naši žáci soutěžním dnem již 31.5.Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže

Školní statek Cheb

icon skolni statek 2024

V pondělí 8.4.2024 navštívili žáci 3.A a 3.C Školní statek a Krajské středisko ekologické výchovy Cheb, kde se pod vedením lektorek aktivně účastnili dvou výukových programů. Ve workshopu Jak na louce vyrostl svetr si povídali o zvířatech a rostlinách, které jsou člověkem od nepaměti využívány k textilním účelům, zabývali se chovem a potřebami ovcí a tím, čím vším jsou pro člověka užitečné. Vyzkoušeli si zpracování surové ovčí vlny od praní, česání, předení až k hotovému výrobku.  Mýdlová bublinka žáky seznámila se základními hygienickými návyky u lidí i zvířat a zaměřila se na běžně dostupné suroviny, ze kterých se dá vyrobit domácí šampon, saponát nebo prací prášek. Žáci si následně vyzkoušeli na vlastní kůži, jak náročné bylo ruční praní prádla. Poté si vyrobili vlastní mýdlo pomocí rozehřáté mýdlové hmoty, barviv, vůní, bylinek a drobných dekorací. Na závěr si všichni prošli celý statek a měli možnost se v reálu setkat s hospodářskými zvířaty chovanými na statku. A protože jaro je obdobím mláďat, mohli si žáci čerstvě narozená či vylíhlá mláďata také pohladit.

Fotografie
myfooter obrázek_2023-10-11_124032105.pngplan-doucovani.jpgobrázek 2024 03 11 104625671 rovnzsuml          Sablony2 panelsablony3.JPG   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI