Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Fotky z lyžařského výcviku 2024
 • Vánoční zpívání 2023

  Také letos jsme si před Vánočními svátky společně zazpívali koledy... a bylo nás opravdu hodně :) Veselé Vánoce -foto zde-

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:Mezinárodní den dětí oslaví naši žáci soutěžním dnem již 31.5.Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn nížeMezinárodní den dětí oslaví naši žáci soutěžním dnem již 31.5.Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže

22. ročník soutěže Komenský a my

icon 2024 komensky
     Ve dnech 20. - 22. 3  proběhlo v Brandýse nad Orlicí vyhodnocení    22. ročníku  celostátní literárně historické a výtvarné soutěže Komenský a my. 
Naše výprava ve složení  Daniele Fiore, Michaela Bulínová, Vanesa Kimáková ( všichni z 8. C) a pan učitel Baťko ( náš doprovod, poradce i  velitel)  dorazila na místo hned
první den. Chtěli jsme si totiž  náležitě užít všechny nabízené aktivity. 
         Do  budovy Základní školy v Brandýse jsme kolem patnácté hodiny vstupovali jako první a přivítání s jejím vedením bylo velice příjemné a vřelé. O všechny účastníky se organizátoři  vzorně starali, doprava autobusy fungovala přesně a obzvláště rozmazlovaní jsme byli ve školní kuchyni, kde se  paní kuchařky předvedly v tom nejlepším světle  a po svíčkové s knedlíkem, boloňských špagetách i po křupavých řízečcích se jen zaprášilo. 
          21. 3. jsme se dopoledne po vydatné snídani vypravili na výlet  do Kunvaldu, přijali jsme pozvání do domku  Na Sboru. Jde o jedno z památných míst naší vlasti, kde byl v roce 1457 založen první sbor Jednoty bratrské. V Kunvaldě jsou však  i některá další památná místa, připomínající působení Jednoty bratrské: Bratrská lípa, srostlá ze tří proutků, místo zvané Jordán, kde bývala studánka, ve které byli prý křtěni noví členové Jednoty. Modlivý důl, kde se bratři skrývali a scházeli k bohoslužbám v dobách útisku. Najdeme zde i pomník Jana Amose Komenského. Po návratu jsme nevynechali  vernisáž výstavy výtvarných prací soutěžících v kategorii A. Ocenili jsme během ní skvělé vystoupení  školního pěveckého sboru.
         Po obědě zábava skončila a nás už čekal mimořádně náročný znalostní test zaměřený na život a dílo J. A. Komenského. Učili jsme se na něj poměrně dost, ale  otázky byly  záludné. Někteří z nás nad nimi strávili téměř hodinu. Po dokončení jsme si mohli  popovídat s jednotlivými členy poroty.Večer jsme pak trávili na klarinetovém koncertě v brandýském českobratrském kostele.
       22. 3. konečně  došlo na ono pověstné lámání chleba,  v  českobratrském kostele se konala akce nejdůležitější - závěrečné vyhodnocení. Daniele Fiore získal cenu za nejlepší slohovou práci v naší kategorii a nakonec vybojoval i celkové vítězství.  Michaela a Vanesa nemusely smutnit, byly za svoje texty osobně pochváleny porotou.
       Po obědě jsme se hned vydali na zpáteční cestu do Mariánských Lázní a ve 21 hodin nás pan učitel Baťko bezpečně předal pod ochranná křídla rodičů.
 
          Rádi bychom poděkovali organizátorům celé akce za skvěle odvedenou práci.  Zažili jsme příjemný třídenní výlet, během něhož jsme  poznali mnoho nových zajímavých míst a hodně se poučili. Poděkování patří i  všem učitelům, kteří se s námi v rámci hodin českého jazyka tvorbě soutěžních textů věnovali. 
          Danovi, Míše a Vanese gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v jejich literární tvorbě. Fotografie
 
Běluše Milfaitová, Lukáš. Baťko

a žáci 8. C: Michela . Bulínová, Daniele Fiore, Vanesa Kimáková
myfooter obrázek_2023-10-11_124032105.pngplan-doucovani.jpgobrázek 2024 03 11 104625671 rovnzsuml          Sablony2 panelsablony3.JPG   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI