Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Fotky z lyžařského výcviku 2024
 • Vánoční zpívání 2023

  Také letos jsme si před Vánočními svátky společně zazpívali koledy... a bylo nás opravdu hodně :) Veselé Vánoce -foto zde-

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:Mezinárodní den dětí oslaví naši žáci soutěžním dnem již 31.5.Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn nížeMezinárodní den dětí oslaví naši žáci soutěžním dnem již 31.5.Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže

VELIKONOČNÍ SUDOKU

sudoku_24A.jpgVe škole v Úšovicích  se již mnoho let koná tradiční vánoční nebo novoroční soutěž v řešení sudoku. Letos si zájemci museli počkat až do Velikonoc. Poslední den před prázdninami, ve středu 27. dubna, soutěž konečně proběhla. Zájem byl větší než v loňském roce a i když ne všichni nakonec přišli, 30 účastníků byl slušný počet.

Všichni řešili šest úloh, bod získali za každé správně vyplněné políčko. Po 50 minutách všichni svá řešení odevzdali a pak nastalo kontrolování, sčítání bodů a vyhodnocení. Přestože měli všichni stejné úlohy, při hodnocení byli pak žáci rozděleni.

V kategorii 6. - 7. tříd zvítězila  Nela Maršíčková ze 7. A před Davidem Šimkem a Alicí Královou (oba ze 6. C) a dalšími16 soutěžícími. Na krásném 10. místě skončil nejmladší účastník, Samuel Schwertschal, který chodí teprve do 3. třídy. V kategorii 8. - 9. tříd byl nejlepší Matěj Rajtr

z 9. C, který zvítězil i loni, za ním se umístila loňská vítězka nižší kategorie Pavla Paroubková z 8. C, třetí skončila Hana Ždímalová z 9. B, celkem se sešlo 11 žáků. Soutěžící na prvních třech místech získali medaile, všichni soutěžící pak diplom a drobné ceny (poukazy do DM drogerie, časopis s křížovkami, sudokářské tužky, propisovačky).

                                                                                                      Mgr. Věra Kučavová

 

sudoku 24B

sudoku 2024

 

 
myfooter obrázek_2023-10-11_124032105.pngplan-doucovani.jpgobrázek 2024 03 11 104625671 rovnzsuml          Sablony2 panelsablony3.JPG   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI