Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Fotky z lyžařského výcviku 2024
 • Vánoční zpívání 2023

  Také letos jsme si před Vánočními svátky společně zazpívali koledy... a bylo nás opravdu hodně :) Veselé Vánoce -foto zde-

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:Mezinárodní den dětí oslaví naši žáci soutěžním dnem již 31.5.Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn nížeMezinárodní den dětí oslaví naši žáci soutěžním dnem již 31.5.Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže

Srdce pro Dům s pečovatelskou službou v Mariánských Lázních

srdce2024 icon  Když jsme se s dětmi ve třídě povídali o lidském životě, zdraví a nemocech, o hodnotách, o radosti a štěstí, o laskavosti a dobrých skutcích, které zahřejí u srdíčka, došla řeč i na projekt Srdce s láskou darované – na jeho smysl, přínos a tradici. Dětem se nápad vytvoření srdíček líbil a v průběhu měsíce února ve všech třídách 3.ročníku vznikala pod dětskými ručkami srdíčka malovaná, kreslená i umotaná z vlny.  Děti práce velmi bavila, pracovaly o hodinách a tvorbou vyplňovaly i přestávky a tak během krátké doby překročil počet srdíček stovku.

     Nedaleko naší ZŠ stojí Dům s pečovatelskou službou, kterému se říká Děděčkárna. Žijí v něm klienti - babičky a dědečkové, potkáváme je na vycházkách v okolí školy. Společně jsme se rozhodli, že srdíčka věnujeme právě do tohoto zařízení našim seniorům.

     V Domově nás velmi hezky přivítaly pečovatelky a provedly nás po jednotlivých patrech. Děti po skupinkách navštěvovaly klienty na pokojích a předávaly jim vlastnoručně vyrobená srdíčka. Babičky i dědečkové byli dojatí, měli radost z drobného dárku i z návštěvy dětí, společně i povídali, zpívali písničky, padly i slzičky dojetí. Děti strávily příjemné dopoledne a vyslovily přání návštěvu v brzké době zopakovat.

     Jsme rádi, že jsme mohli udělat tolika lidem radost. 3. ročníky ZŠ Úšovice, Mariánské Lázně. Fotografie 
myfooter obrázek_2023-10-11_124032105.pngplan-doucovani.jpgobrázek 2024 03 11 104625671 rovnzsuml          Sablony2 panelsablony3.JPG   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI