Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • VIDEO + FOTKY !!! Sportovní Olympiáda

  Zahájení olympiády bylo doprovázeno bohatým slavnostním programem. Žáci předvedli taneční vystoupení, které sklidilo bouřlivý potlesk. Každý tým představil svou hymnu, kterou si sám složil, což dodalo celé akci osobitý ráz a přispělo k vynikající atmosféře. 

 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Fotky z lyžařského výcviku 2024
 • Vánoční zpívání 2023

  Také letos jsme si před Vánočními svátky společně zazpívali koledy... a bylo nás opravdu hodně :) Veselé Vánoce -foto zde-

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže

Putování po stopách rytíře Hroznaty

IMG 20230915 WA0002  V letošním školním roce čekal žáky šestých tříd neobvyklý adaptační den. Byl spojený s exkurzí do kláštera v Teplé. Využili jsme nabídky Hroznatovy akademie a za finanční podpory Karlovarského kraje jsme si vyzkoušeli bojovku Putování za bratrem Hroznatou. Žáci se rozdělili do skupin, obdrželi mapku a s její pomocí se pohybovali po klášterní zahradě. Na jednotlivých stanovištích je čekal text, který si museli pozorně přečíst, aby si pak na dalším stanovišti vybrali správnou odpověď na otázku, která se vztahovala k textu na předcházející zastávce. ...

To, že stanoviště navštívili, stvrzovali razítkem. Z písmen správných odpovědí a z razítek vznikla tajenka. Po jejím předložení lektorce všichni obdrželi sladkou odměnu. Někomu se dařilo lépe, někomu hůř, ale o tom soutěžení je. Žáci se také přesvědčili o tom, jak důležitá je domluva ve skupině. Někteří takto spolupracovali poprvé, protože do jednotlivých tříd přibyli noví spolužáci z jiných škol či zemí , a tak jsme se museli vypořádat i s jazykovou bariérou.

Všichni si procvičili čtenářské dovednosti a mohli uplatnit i digitální. Zároveň si řádně protáhli své tělo, protože kromě pohybu po krásné zahradě se museli na místo dopravit pěšky z nádraží, což bylo pro některé opravdu náročné.

IMG 20230915 WA0002

FOTO DALŠÍ

   Velké poděkování patří skvělé lektorce Kamile Kozákové. Ta dětem nejprve vysvětlila, kde se vlastně nacházejí, s pomocí klášterní sbírky obrazů jim představila postavu, které se bojovka týkala a zájemcům pak na konci ukázala původní a současné místo uložení ostatků Hroznaty.

   Počasí všem třídám přálo a tak jsme si užili krásný den, při kterém jsme se všichni lépe poznali. V tom budeme ještě pokračovat, tentokrát při společné akci všech šestých tříd najednou.

                                                                                                                                      Mgr. Dana Čížková
myfooter obrázek_2023-10-11_124032105.pngplan-doucovani.jpgobrázek 2024 03 11 104625671 rovnzsuml          Sablony2 panelsablony3.JPG   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI