od 18. 9. 2020 v celé ČR povinnost nosit roušky VE ŠKOLÁCH

AKTUÁLNÍ INFORMACE K POVINNOSTI NOŠENÍ ROUŠEK VE ŠKOLÁCH OD 18. 9. 2020 NAJDETE V ČLÁNKU NÍŽE, NEBO NA https://www.msmt.cz

28.8.2020 to bude právě 60 let, kdy byla slavnostně otevřena tato NOVÁ ÚŠOVICKÁ ŠKOLA.

Letošní školní vánoční trh 2019/2020

Ve středu 11. prosince zažila tělocvična ZŠ Úšovice výraznou proměnu.
Sportovní nářadí nahradil vánoční stromeček, žebřiny ověnčily bělostné hvězdy a velké žíněnky posloužily jako výkladní plocha pro použité hračky.
Prostor tělocvičny zaplnily školní lavice, které se záhy změnily v prodejní stánky, na jejichž pultech se jako mávnutím kouzelného proutku rychle objevily nádherné rukodělné práce dětí 1. stupně naší školy.
Krátce před půl třetí odpoledne pak začal letošní školní vánoční trh.

Mnozí návštěvníci využili připraveného posezení, vlastnoručně napečeného cukroví od žáků 9. tříd i teplého vánočního čaje a dopřávali si poslechu vánočních koled, které jim nabízela opakovaná vystoupení pěveckého sboru.
Všichni jsme byli velmi mile překvapeni obrovskou účastí rodičovské veřejnosti, která trvala téměř až do samotného ukončení této vánoční akce.

Poděkování patří všem dětem, které připravily tak pestrou škálu vánočních drobností.
Největší dík bych však velmi ráda vyslovila všem kolegyním a kolegům, kteří i v době vánočního shonu věnovali svůj čas, nápady a energii organizaci a samotné realizaci této vydaření akce.

J. Wenzlová