Žákovský parlament

Co je žákovský parlament?

Žákovský parlament je skupina žáků z 5. – 9. ročníků, kteří byli zvoleni v celoškolních volbách. Každý žák, který má zájem, může volit a být volen.
Parlament se schází pravidelně 1x měsíčně, případně dle domluvy.
Žáci jsou do žákovského parlamentu voleni dvoukolově. Nejprve každá třída vybere své zástupce, kteří se následně účastní celoškolních voleb.

K čemu žákovský parlament slouží?

Parlament se podílí na uskutečňování vizí naší školy.
Sbírá od žáků podněty, co ve škole zlepšit, jak proměnit k lepšímu prostředí i atmosféru školy, jak vést otevřenou komunikaci mezi žáky, učiteli a vedením školy.
Realizuje akce a projekty, které upevňují bezpečné sociální klima ve škole, ale i takové, které přispívají ke zlepšení života komunity a veřejnosti.

Co nabízí svým členům?

Žákovský parlament učí děti mnoha dovednostem, důležitým pro další studium i budoucí práci (komunikovat, prezentovat, naslouchat, přijímat odpovědnost apod.).
Každý člen má možnost měnit naši školu k lepšímu, ukázat svoje schopnosti jinak než při vyučování, a zažít pocit z dobře vykonané práce.
Žáci si prostřednictvím práce v parlamentu uvědomují, že má smysl zapojovat se do veřejného dění a být aktivní. Jedině tak mohou měnit svět kolem sebe k lepšímu.
V tomto i příštím školním roce se žáci tvořící žákovský parlament zdarma zúčastní třídenního zážitkového kurzu.

Koordinátorky žákovského parlamentu: