Vivat páni Edisoni!

 Máte bujnou fantazii? Milujete techniku a neobvyklé vynálezy? Jste příznivci dětské výtvarné tvorby? Pokud ano, pak jste možná 27. 11. 2019 nechyběli na vernisáži výstavy nazvané "Vivat páni Edisoni!". Ta se uskutečnila  v prostorách Galerie výtvarného umění Cheb. A nechyběli tam samozřejmě ani  žáci Základní školy Úšovice, kteří  se této soutěžní akce zúčastnili.
   Již od října vybraní výtvarníci z šestých, osmých a devátých ročníků  pilně přemýšleli, jak toto téma zajímavě a netradičně uchopit. Nakonec se to těm nejtalentovanějším z nich podařilo opravdu velmi dobře a jejich  zdařilá dílka zaujala i diváky, kteří si je prohlíželi s velkým zájmem.
   Žákyně 8. B Eliška Jungová se objevila dokonce na listině vítězů. Se svojí působivou prací "Kosmonaut a zkáza světa" vybojovala 2. místo.
    Překrásné byly ostatně úplně všechny vystavené práce, ať už šlo o malby, kresby, koláže či prostorovou tvorbu. 
   Rádi bychom touto cestou poděkovali všem žákům naší školy, kteří se projektu zúčastnili, a samozřejmě GAVU Cheb za vzornou organizaci, krásné ceny pro vítěze a v neposlední řadě i  za chutné občerstvení.
   My, kteří jsme byli spoluúčastníky vernisáže, jsme prožili překrásný podvečer plný výtvarného i hudebního umění,  dlouho se nám nechtělo odejít a znovu a znovu jsme se vraceli k dílům, která nás upoutala a vtáhla do světa úžasných technických zákoutí lidského mozku a dětské obrazotvornosti.

B. Milfaitová