![]()
Možnost vyzkoušet si práci se dřevem a odnést si ze školních dílen svůj vlastnoruční dřevěný výrobek měli žáci 1. stupně v předposledním dubnovém týdnu. Ve dvou dnech se děti vystřídaly v obou pracovních dílnách, odkud bylo slyšet jen zvuky, která vydávala jejich pracovní nářadí. Dřevěná sluníčka, kytičky nebo na práci složitější krmítka, letadélka či domečky – to vše bylo výsledkem mnohdy dvouhodinové práce. Práce se dřevem byla nejen voňavá, ale také nadmíru zábavná a úspěšná, neboť všem malým kutilům se jejich vyrábění moc povedlo. Posuďte sami (viz foto). Za 1. stupeň ZŠ Mgr. Jana Wenzlová
![]()
V pátek 17. dubna 2026 si naše škola připomněla Den Země pestrým programem. Žáci nejprve během prvních dvou vyučovacích hodin pracovali ve třídách, kde se zapojili do tematických aktivit, kvízů a diskusí zaměřených na ochranu životního prostředí.
Po velké přestávce se všichni přesunuli ven a zapojili se do úklidu okolí školy a přilehlých lokalit. Jednotlivé ročníky měly přidělené oblasti, kde sbíraly odpad a přispěly tak ke zlepšení prostředí v našem městě.
Akce proběhla za dodržení bezpečnostních pravidel a s využitím ochranných pomůcek. Nasbíraný odpad byl následně soustředěn na určených místech a odvezen.
Děkujeme všem žákům i učitelům za aktivní přístup a pomoc při ochraně naší planety. 🌍 Foto
Základní škola s 550 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, Nové odborné učebny chemie, fyziky, přírodopisu. Dále 2 učebny počítačů, mnoho mobilní zařízení - notebooky, chromebooky, tablety, virtuální brýle, interaktivní roboti Vex apod.
Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou.
Tento příběh může být o tom, jak i malý projev lidské nezištné sounáležitosti dokáže potěšit a spojit k sobě úplně neznámé lidi. Když jsme v prosinci připravovali vánoční papírová přání pro pacienty na lůžkových odděleních mariánskolázeňské nemocnice, netušili jsme, že den po svátku Třech králů, tedy po dni, který ukončuje vánoční období, bude poselství Vánoc v naší třídě 2. A stále přítomné. text a foto níže
Atmosféru vzájemné úcty a lidskosti vnesla mezi nás neplánovaně paní Ladislava Neumayr (Králová), která při návštěvě svého tatínka v městském nemocničním zařízení našla na jeho stolku vánoční přání s podpisem jednoho z našich žáčků. Nevím, jak obtížné bylo pro paní Neumayr vyhledat naši školu, třídu i Jonáška, ale v každém případě nás její příchod a poděkování, které dětem vyslovila, nesmírně potěšilo a dojalo. Krabice s legem a čokoláda byla už jen třešinkou na dortu. Děkujeme paní Neumayr za lekci vzájemné úcty, lidskosti, laskavosti a schopnosti obdarovávat.
Mgr. Jana Wenzlová

![]() ![]() ![]() ![]() |
Designed by www.sof-it.cz administrace.






