Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • VIDEO + FOTKY !!! Sportovní Olympiáda

  Zahájení olympiády bylo doprovázeno bohatým slavnostním programem. Žáci předvedli taneční vystoupení, které sklidilo bouřlivý potlesk. Každý tým představil svou hymnu, kterou si sám složil, což dodalo celé akci osobitý ráz a přispělo k vynikající atmosféře. 

 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Fotky z lyžařského výcviku 2024
 • Vánoční zpívání 2023

  Také letos jsme si před Vánočními svátky společně zazpívali koledy... a bylo nás opravdu hodně :) Veselé Vánoce -foto zde-

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže

Výstražná stávka 27. 11. 2023

Vážení rodiče,

z důvodu zapojení zaměstnanců naší školy do výstražné jednodenní stávky vyhlášené Českomoravskou konfederací odborových svazů, přerušuji z důvodu nemožnosti zajistit v pondělí 27. 11. 2023 provoz části základní školy její fungování v dále popsaném rozsahu. Provozu neschopna bude školní družina, školní jídelna, výuka v ročnících 5.,6.,7.,8.,9.

V provozu zůstane výuka na Karlovarské ulici (třídy 7.D, 8.D, 9.D) a z důvodu snahy zabezpečit alespoň přítomnost nejmenších žáků ve škole a ulevit tak rodičům, kteří by je museli nečekaně zabezpečit, bude probíhat omezená výuka formou dohledu nestávkujícími pedagogy v Přípravné třídě a ročnících 1., 2., 3., 4. Kromě jediného případu vždy půjde o pedagogy, kteří tyto žáky v jejich předmětech běžně nevyučují, proto je na zvážení zákonných zástupců, zda své děti na den stávky do výuky přivedou. Žáci těchto tříd budou mít zajištěnu výuku do 11:40, tak jak většinou pravidelně mají. Místo oběda, na který mají nárok, dostanou studený balíček (v případě odhlášení tak učiňte stravou.cz nejpozději během čtvrtka).

Vážení rodiče, doufám, že kompromisnímu řešení porozumíte, ale že berete v potaz i příčiny vzniklé stávky v rezortu, kde nejsme zvyklí stávkovat. Nejde o platy učitelů, ale o změny, které mohou výrazně ovlivnit školský systém v budoucích letech, kdy Vaše děti budou dále žáky škol. S kompletním textem důvodů stávky se můžete seznámit na stránkách školských odborů.

Děkuji za spolupráci a porozumění.

V Mariánských Lázních 22. listopadu 2023

Ředitel školy v zastoupení Mgr. Jan Matějovský
myfooter obrázek_2023-10-11_124032105.pngplan-doucovani.jpgobrázek 2024 03 11 104625671 rovnzsuml          Sablony2 panelsablony3.JPG   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI